Merchandising szkolenia

  „Walka” o Klienta rozpoczyna się w sklepach. To one są ostatnim i najważniejszym ogniwem w gospodarce rynkowej. Kreatywny, indywidualny, ciekawy i zaplanowany sposób przedstawiania asortymentu i reklam producentów, a także wykorzystanie wszelkich pomocy prezentacyjnych (P.O.S.) ma ogromny wpływ na zwiększenie szans zauważenia oferty firmy przez Klienta, a co za tym idzie poprawienia sprzedaży.

   Niezmiernie istotnym elementem, na który zwracamy uwagę podczas szkoleń merchandising’owych, jest pozytywne postrzeganie sklepu na rynku, a także wyróżnienie punktu detalicznego spośród ogromnej rzeszy innych sklepów. 

   Mnogość produktów sprawia, że sprzedaż nie jest łatwa. Nie wystarczy sama reklama, potrzeba nowych rozwiązań. Bogactwo i różnorodność oferty powoduje, że Klient czuje się zagubiony i zdezorientowany. Należy także pamiętać, iż decyzje zakupu najczęściej podejmowane są w miejscu sprzedaży, czyli w sklepie. Od właściwej i oryginalnej ekspozycji zależy to, czy nabywca zainteresuje się produktem, a także to, czy szybko i sprawnie znajdzie poszukiwany przez siebie towar. To, czy dany sklep będą odwiedzać Klienci oraz czy dokonają w nich zakupów uzależnione jest nie tylko od lokalizacji, zewnętrznego wyglądu, ale także od sposobu ukształtowania wnętrza punktu handlowego oraz odpowiedniego, rzucającego się w oczy, zaprezentowania towaru. Tym właśnie zajmuje się merchandising. Może on z jednej strony wypromować i wykreować daną markę lub punkt handlowy, z drugiej zaś strony nieumiejętne jego wykorzystanie może doprowadzić do pogorszenia się wizerunku sklepu oraz produktu, włącznie z jego wycofaniem ze sprzedaży.

Dzięki udziałowi w szkoleniu z zakresu merchandisingu dowiesz się:

- jak zarządzać powierzchnią sklepową

- jak dobierać towar i gdzie go umiejscowić

- jakie są aktualne trendy i zapotrzebowanie Twoich klientów

- jak pokonać konkurencję i sprawić, aby klienci wybierali Twój punkt

- jak zwiększyć obroty i popyt na dany towar

- czym jest crossmerchandising i jak go zastosować w praktyce

  

zobacz więcej

 Zapraszamy do obejrzenia materiału promującego studia podyplomowe w Kielcach: