Szkolenia miękkie i twarde Umiejętności przy prowadzeniu projektów

Niezależnie od tego czy jesteś dostawcą, czy klientem i niezależnie od tego w jakiej branży działasz, wiesz doskonale, że realizacja zleconych prac musi zakończyć się na czas, w budżecie i zgodnie
z zamówieniem (w zakresie). Jest wiele zabawnych powiedzeń obrazujących istotę oraz stopień skomplikowania działań, nazywanych zarządzaniem projektami. Cytaty te wywołują uśmiech tych, którzy mają doświadczenie w kierowaniu projektami, bowiem są one prawdziwe.

Oto kilka przykładów:

• Nie ma dobrych kierowników projektów – są tylko szczęściarze. Im lepiej planujesz tym masz większe szczęście.
• Typowy kierownik projektów zauważa problem zwykle w poniedziałek. Dobry kierownik projektów dziś rozwiązuje problemy, które wystąpią w następny poniedziałek.
• Jeżeli nie tracisz głowy, gdy inni już ją stracili, to prawdopodobnie nie zrozumiałeś planu.
• Jeżeli wydaje Ci się, że wszystko idzie dobrze, prawdopodobnie nie wiesz co się dzieje.
• Dobrzy kierownicy projektów przyznają się do pomyłek. Dlatego też tak rzadko spotykamy dobrych kierowników projektów.

Dostępne na rynku statystyki potwierdzają także, że prowadzenie projektów wymaga konkretnych, twardych i miękkich umiejętności. The Standish Group opracowała badania, które pokazują, iż w ciągu ostatnich lat nastąpił wzrost udziału projektów zakończonych sukcesem, ale nadal nie przekracza on 35%. Oznacza to, że ponad 75% projektów kończy się porażką (zatrzymaniem) lub niepełnym sukcesem. Zapewne Ty jak i Twoja firma doświadczyliście negatywnych skutków słabego prowadzenia projektów.
W tym zakresie chcemy zaproponować przede wszystkim szkolenia z prowadzenia projektu, a także szkolenia z wystąpień publicznych.

Proponowane przez nas szkolenia miękkie mają charakter warsztatowy. W czasie szkolenia będziemy
z Tobą pracować nad konkretnymi umiejętnościami, które Ty i Twój zespół powinniście nabyć i rozwinąć, aby projekt zakończył się sukcesem. Szkolenia z umiejętności miękkich to szeroka gama szkoleń: praca
w zespole, radzenie sobie ze stresem, negocjacje, asertywność, motywacja, itp.

Szkolenia z umiejętności twardych kierujemy do osób, które poszukują wsparcia w nabyciu ścisłej, konkretnej wiedzy w danej dziedzinie. Pomogą Ci one rozwinąć Twój warsztat zawodowy.

Jeśli chcesz, aby projekty realizowane u Ciebie w firmie zawsze były zakończone sukcesem zgłoś się do nas!